TARU SU ÜRÜN GRUPLARI

Havuzlarda Su Şartlandırılması

Havuzları elektroliz teknolojisi temelinde arıtıyoruz. Size bu güne kadar havuz suyunuzda yaşamadığınız bir kalite sunuyoruz. Havuzunuzdan çıkmak istemeyeceksiniz. Şahıs, site, otel, spor tesisi tüm havuzlarda bu konfora ulaşabilirsiniz

Tariyon Sizlere Neler Sunuyor ?

Teknolojisi Nedir?

Tariyon T, temel olarak elektroliz teknolojisi ve bakır, gümüş iyonizasyonu ile çalışır. Havuz suyuna çok düşük bir elektrik gerimi vererek, suya bakır, gümüş ve çinko iyonlarını (üç doğal dezenfektan) bırakır. Sonucunda;

  • Sudaki kimyasal kirliliği yok eder.
  • Sudaki organik kirliliği yok edererek suyu etkili bir şekilde dezenfekte eder.
  • Bu şekilde temel modelde kimyasaldan %80 tasarruf eder.
  • Bütün bu iş için 0,4 Watt/m3 enerji harcar.

Sudaki kimyasal kirliliği nasıl yok eder?

Tariyon T elektrolizin bir alt uygulamaları elektro-koagülasyon ve elektro-oksidasyonla;

Elektro-koagülasyon ile suda çözülmüş olan kireç, demir,magnezyum, arsenik  gibi periyodik tablo üzerinde tanımlanan tüm elementleri sudan ayrıştırır.

Sudan ayrışan bu elementleri elektrik yüküne göre anot ve katot üzerinde toplar. Üzerinde toplanmayan elementler elektro-oksidasyona uğrar ve filtre üzerinde tutulurlar.

Kimyasal kirliliğinden kurtulan su daha musluk suyundan daha kaliteli hale gelir.

Havuz filtresinin kirliliği 1/3’e düşer ve ters yıkama ihtiyacı haftada 3 kereden 1 defeya iner. 100m3 havuz suyunda haftada 12 m3 su tasarrufunuz olur.

Suyu nasıl dezenfekte eder ?

Eektroliz esnasında, anot elektrodu malzemeleri ve tarih boyunca doğal dezenfektan olmuş bakır, gümüş ve çinko iyonlarını (4 yüklü)suda serbest bırakır.

Suda bulunan mikrop, virüs ve bakterilerin %97’sinin elektrik yükü negatif olduğundan, hücre duvarına elektriksel kuvvetle yapısışır, hücre duvarını deler, sonrada nükleusu elektriksel yükle parçalar. Bu işlem klorla E-koli üzerinde karşılaştırıldığında, klora nazaran 400 kat daha etkilidir.

Mikrop, bakteri ve virüsler bu elektriksel savaşa karşı duramazlar, bağışıklık kazanamazlar.

Bakır, gümüş, çinko iyonları gaz formunda olmadığından, buharlaşmazlar ve dezenfeksiyona çalışmanın dışında sudan eksilmezler.

Diğer İyonizasyon Rakiplerimizden Kimyasal Kirlilikte Farkımız Nedir?

– 15 yılı aşkın havuz uygulaması deneyimi

– Elektroliz işlemini 12 Volt yerine, 5 Volt ile gerçekleştiririz. Çünkü yüksek gerilim, katot üzerinde tutulan  maddelerin önemli bir kısmının suya karışmasını sağlar.

– Bu bize daha az enerji tüketiminin yanı sıra, havuz suyunda bakır çökeltilerinin oluşarak, kirlilik oluşmasını engeller, kalite sağlar.

– Havuz filtresinin kirliliğinin 1/3’e inmesinin bir sebebi de 5 Volt gerilimdir. 

– Rakiplerimizin hepsinde bakır ve gümüş elektrot vardır. Biz ek olarak, çinko elementini de alaşıma ekleriz. 

– Çinko aynı zamanda, çökerticinin etkisini sağlayarak elektro-flokülasyon yapar. Böylece çökertici kullanımını %100 ortadan kaldırarak, kimyasaldan %80 tasarruf sağlar.

– Cihazımız suyu serbest su haline getirir.

– Sürekli AR-GE ile yeni ürünler geliştirmek.

Diğer İyonizasyon Rakiplerimizden Organik Kirlilikte Farkımız Nedir?

– 15 yılı aşkın havuz uygulaması deneyimi

– Rakiplerimizin hepsinde bakır ve gümüş elektrod vardır. Biz ek olarak, çinko elementini de alaşıma ekleriz. 

– Bize çok daha geniş dezenfeksiyon etkisi sağlamanın yanısıra cildinizin nemli ve yumuşak olmasını sağlar. Cilt kremlerinin temel maddesi çinkodur.

– Çinko aynı zamanda, çökerticinin etkisini sağlayarak elektro-flokülasyon yapar. Böylece çökertici kullanımını %100 ortadan kaldırarak, kimyasaldan %80 tasarruf sağlar.

– Elektrot malzemelerinin %100 saf malzemelerin alaşımından oluşması.

– Elektrottaki bakır elementinin sudaki konsantrasyonu 0,15 ppm. iken yosun oluşumunu %100 engeller. Buda Yosun öldürücüden %100 tasarruf sağlar.

– Bakır elementinin sudaki konsantrasyonu 0.5 ppm iken yüksek dezenfeksiyon seviyesine ulaşarak, bakırın ağır metal zehirlenmesi riskinden (2 ppm) çok uzaklaşılır. 

– Sürekli AR-GE ile yeni ürünler geliştirmek. 

Tariyon T +Tariyon C+Tariyon O ve Tariyon F ile kimyasaldan %100 tasarruf ve özgür bir hayat

Tariyon T modeli, kimyasalla karşılaştırıldığında klorun dezenfeksiyon ve metal oksidasyonu görevlerini çok daha etkin gerçekleştirir.

Yosun öldürücünün görevini çok daha etkili yapar. Yosun yapısı daha tek hücreli canlıyken yok olur.

Çökerticinin görevini %100 yerine getirir.

Tariyon C modeli, pH düşürücünün görevini suya karbondioksit (CO2) vererek yerine getirir. Karbondioksiti tüm gazlı içeceklerde tüketiyoruz. Böylece pH düşürücünün görevini %100 yerine getirir.

Tariyon O modeli, suda çözülmüş oksijeni ozon gazına çevirerek klorun yağları oksitleme görevini daha etkili yerine getirir.

Havuz filtresinin 6 yollu vanasını modifiye eden Tariyon F ile ters yıkamanızı, durulamanızı otomatik yapabileceksiniz.

Tüm birleşim tek otomasyonla size etkili kontrol sağlacak. Tüm verileri cihazı cep telefonunuzdan kontrol edebilir ve izleyebilirsiniz. Siz ve sevdiklerinizi özgür kılar ve size sadece havuzun vazgeçemeyeceğiniz görsel ve tensel keyfini çıkarmak kalır.