akeriye

Askeriye sektöründeki cihazlarımız, askerlerimizin temiz ve sağlıklı su kullanımı için tasarlanan su arıtma cihazlarıdır. Su arıtma cihazları artık her alanda sağlıklı su içmek için kullanılan ürünler haline gelmiştir.

Eğitimdeki Uygulamalar: Musluk Suyu ve Atık Su

Askeriyede kullanılan arıtma cihazlarını iki grupta ele almak mümkündür. Askeri Kışla ve görev merkezlerindeki arıtma sistemleri ve bölgesel olarak konulmuş cihazlar aracılığı ile kullanılan cihazlardır.

  • Askeri kışla ve görev merkezlerindeki su arıtma cihazları; bu sistem için önceden belirlenmiş alana asker kapasitesine göre yani kullanıcı sayısına göre tasarlanan bir kaç cihazın bir araya gelmesi ile oluşturulan kompack bir sistem dizayn edilir.  Dediğimiz gibi bu sistem hazır bir sistem değildir. Bazı veriler dikkate alınarak tasarımı yapılan bir kaç tane ayrı ayrı görevleri bulunan cihazlardan oluşan bir bütün sistemdir.

Bu sistem binalardaki kazan dairesi bölgesine yerleştirilerek orada montaj işlemi yapılır. Katlara çekilen ayrı bir tesisat vasıtası ile her kata bu temiz su hattından bir bağlantı götürülür. Bu sayede tüm askeri görevliler her kat ve binada temiz su imkanından yararlanma durumu oluşmuş olur. Bu katlara çıkartılan temiz su hatları  paslanmaz metalden yapılan su pınarlarına bağlantı yapılır. Bu sayede kullanmak isteyen kişiler bu alandan su içme ihtiyaçlarını karşılarlar.

  • Bir de askeri bina su arıtma sistemlerinde bölgesel olarak yerleştirilen arıtmalı sebiller aracılığı ile temiz su ihtiyacını karşılama yöntemi vardır. Bu sistemde kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Binalarda insanların erişebileceği bir şekilde yerleştirilen arıtma sebillerine yapılan bağlantı ile askeri görevliler temiz su ihtiyaçlarını karşılayabilirler. 

Uygulamalarda Kullandığımız Yöntemler

ATIK SU

Elektroliz

Kimyasal Arıtma

Filtrasyon

MUSLUK SUYU

Elektroliz

Filtrasyon